ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4537096
*
nr 453 7096
Spegel
1800-tal, Valnöt, höjd: 164
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2007
kl 17:17:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 11:48:28
1
1.000 kr
26/2 15:21:23
2
1.000 kr
26/2 15:22:15
2
1.100 kr
26/2 17:05:18
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 453 7096
Spegel
1800-tal, Valnöt, höjd: 164
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 11:48:28 | 1 | 1.000 kr |
26/2 15:21:23 | 2 | 1.000 kr |
26/2 15:22:15 | 2 | 1.100 kr |
26/2 17:05:18 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23